Esther Scheldwacht

CURRICULUM VITAE ESTHER SCHELDWACHT

Geboren: 12-03-1968 Den Haag
Diploma's: HAVO, Toneelschool Amsterdam (afgestudeerd in 1991)

TONEEL

STUK AUTEUR GEZELSCHAP REGIE

SEIZOEN 2016/2017

Krassen op de Huid (met Naomi van der Linden) Esther Scheldwacht en Naomi van der Linden Theater na de Dam  
Hoe mooi alles (reprise) Mirjam van Hengel Stichting Tweeheid Leon van der Sande
Helga Maria Baumgarten Esther Scheldwacht RO Thetaer Esther Scheldwacht

SEIZOEN 2014/2015

Genesis Sophie Kassies Nationale Toneel Johan Doesburg
De Sunshine Show (reprise) Esther Scheldwacht St. Gebroeders Scheldwacht  

SEIZOEN 2013/2014

Op een mooie Pinksterdag Esther Scheldwacht St. Gebroeders Scheldwacht / Nationale Toneel Esther Scheldwacht
Bossen Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk
Branden (herneming) Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk
De Sunshine Show op tour en in het Nederlands Theaterfestival Esther Scheldwacht St. Gebroeders Scheldwacht  
Mighty Society 10 op tour en in het Nederlands Theaterdestival Eric de Vroedt Toneelgroep Amsterdam / Mighty Society Eric de Vroedt

SEIZOEN 2012/2013

De Sunshine Show Esther Scheldwacht St. Gebroeders Scheldwacht  
Kust Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk
Mighty Society 10 Eric de Vroedt Toneelgroep Amsterdam / Mighty Society Eric de Vroedt

SEIZOEN 2011/2012

Branden Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk
Kust Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk
De Sunshine Show Esther Scheldwacht St. Gebroeders Scheldwacht  
Hollands Spoor Retour GJ. Rijnders, Nazmiye Oral Nationale Toneel Johan Doesburg

SEIZOEN 2010/2011

Hollands Spoor Retour GJ. Rijnders, Nazmiye Oral Nationale Toneel Johan Doesburg
Branden Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk
Dieven Dea Loher   Alize Zandwijk
Nachtgasten, Romeo en Julia      

SEIZOEN 2009/2010

Hollandse Spoor Retour G.J. Rijnders, Nazmiye Oral Nationale Toneel, Johan Doesburg
Koning Lear William Shakespeare Rotheater Alize Zandwijk
Branden Wajdi Mouawad Rotheater Alize Zandwijk

SEIZOEN 2008/2009

Koning Lear William Shakespeare Rotheater Regie Alize Zandwijk
Medea Euripides Nationale Toneel Regie Johan Doesburg

SEIZOEN 2007/2008

Indische trilogie Carlo Scheldwacht St. Gebroeders Scheldwacht Annemarie Oster, Bart Kiene en Esther Scheldwacht
Hollandse spoor G.J. Rijnders, Nazmiye Oral Nationale Toneel Johan Doesburg
Koning Lear William Shakespeare Rotheater Alize Zandwijk

SEIZOEN 2006/2007

Meiskes en Jongens (reprise) Arne Sierens Rotheater Alize Zandwijk
Familiefeest (reprise)   St. Gebroeders Scheldwacht Annemarie Oster
De stille kracht Louis Couperus / Bewerking: Ger Thijs Hummelinck/Stuurman Ger Thijs

SEIZOEN 2005/2006

Oresteia Ayschilos Nationale Toneel Johan Doesburg
Familiefeest Theodor Holman St. Gebroeders Scheldwacht Annemarie Oster

SEIZOEN 2004/2005

Meiskes en Jongens Arne Sierens Rotheater Arne Sierens en Alize Zandwijk
Familiefeest Theodor Holman St. Gebroeders Scheldwacht Annemarie Oster

SEIZOEN 2003/2004

Bruiloft Elias Canetti Rotheater Alize Zandwijk

SEIZOEN 2002/2003

Iep Joke van Leeuwen Rotheater Regie:Marieke van Leeuwen

SEIZOEN 2001/2002

De vrouw die tegen de deur aan liep (reprise) Roddy Doyle Rotheater (reprise) Alize Zandwijk
Macbeth William Shakespeare Rotheater Alize Zandwijk

SEIZOEN 2000/2001

De vrouw die tegen de deur aanliep Roddy Doyle Rotheater Catherine ten Bruggencate
Macbeth William Shakespeare Rotheater Alize Zandwijk
Nachtasiel Maxim Gorki Rotheater Alize Zandwijk
Jij de stad Fiona Templeton Rotterdam Culturele Hoofdstad Pieter Loef

SEIZOEN 1999/2000

Het terras Carriere Rotheater Catherine ten Bruggencate
Kasimir en Karoline von Horvath Rotheater Guy Cassiers

SEIZOEN 1998/1999

Een stukje time out Marije Gubbels FACT Marije Gubbels

SEIZOEN 1997/1998

De ziekte die jeugd heet Bruckner Rotheater Peter de Baan
Kleine Sofie en Lange Wapper Els Pelgrom, Niek Barendse Rotheater Javier Lopez Pinon, Rieks Swarte

SEIZOEN 1996/1997

Coriolanus Shakespeare / Terpstra Rotheater Koos Terpstra
Kermis in de hel Rotheater Scheldwacht, van Overloop, Stroet Koen Augustijnen
Elektra Sophokles Rotheater Koos Terpstra

SEIZOEN 1995/1996

Drie kluchten   Rotheater Koos Terpstra

SEIZOEN 1994/1995

Wie is er bang voor Virginia Woolf Albee Rotheater Leon van der Sande

SEIZOEN 1993/1994

Andorra Max Frisch Rotheater Ted Keijzer
De groene vogel Gozzi Rotheater Ted Keijzer

SEIZOEN 1992/1993

Zomerdans Friel Rotheater Peter de Baan
Wind in de Wilgen Grahame Rotheater Han Romer
Dood van een handelsreiziger A. Miller Rotheater Regie:Peter de Baa

SEIZOEN 1991/1992

Tartuffe Moliere Rotheater Peter de Baan
Peer Gynt H. Ibsen Rotheater Liesbeth Coltof
Gouda's glorie trilogie Leopold Witte, Johan Timmers Rotheater Leopold Witte, Johan Timmers , Han Romer

SEIZOEN 1990/1991 (stage)

Richard de 2e William Shakespeare Martin Hansonproduktie Adrian Brine

TELEVISIE EN FILM 1990-2014

TITEL REGIE
Finn Frans Weisz
Overspel Frank Ketelaar
Doris Day Esmee Lammers
Richting West Nicole van Kilsdonk
Verborgen gebreken Erik van t Wout
Terug naar de kust Wil Koopman
Diep Simone Dusseldorp
Ffe moeve Rein Shagen
Rozengeur en Wodkalime Rene Hocker
Methamorphosen Peter de Baan
De vloer op Peter de Baan
Sukarno in Holland Hans Hylkema
Oma Johan Timmers
Baantjer  
Flodder  
De Ko de Boswachtershow  
Verhalen uit de koffer Jan Willem Looze
Touche Gerrard Verhage
Het futiliteitenmuseum  
We zijn weer thuis Ellen Jens
De zomer van 45 Bram van Erkel
De reclamemakers Monique van de Ven

RADIO

Edda VPRO
De getemde feeks / King Lear Rijnmond
Diverse commercials en commentaarstemmen  

REGIE

2017: Lastige Ouders, geschreven en gespeeld door Pieter Tiddens en Marike van Weelden
2011: midzomernachtsdroom van Shakespeare bij vrije school de Wonnebald
2010: workshop "de vloer op" aan de vooropleiding jts Rabarber
2009: Nachtasiel van Maxim Gorki bij het Vrij Theater
2008: Circus Bronbeek, 3e van indische trilogie bovenzaal kon. schouwburg Den Haag
2008: Onder het melkwoud, jeugdtheaterschool den haag
2005: Ja zuster nee zuster, jeugdtheaterschool Den Haag
2004: Iep, jeugdtheaterschool Den Haag
2004: Workshop "op de film" Cinekid Festival
2003: Workshop "op de film" Cinekid Festival
2002-2005: docent bij jeugdtheaterschool
2002: supervisie dansvoorstelling Dansateliers
2002-2000: Regie Poetry International Festival voor kinderen

OVERIG

Trainingsacteren voor diverse bedrijven en scholen